doporučuji

When I'm gone You will find someone new and he won't lie or torture you. You won't cry for what you've lost at all.

29. března 2013 v 21:39 | Saline A.

"A jednoho dne, když se probudíš štastná, budeš děkovat Pánu, že jsem pryč, tak miláčku buď silná. Jsem pod mostem, budu nosit tuto vinu navždy. Takže pod vlnami. A půjdu z tvojí cesty."

Alexandr Sergejevič Puškin: Evžen Oněgin

19. ledna 2012 v 18:25 | Saline A.
Vyloženě referát do školy k povinné četbě, třeba se někomu bude hodit. :)

A. S. Puškin, narozený 6. června 1799 byl básník, prozaik a dramatik. V dnešní době je považován za zakladatele moderní ruské literatury, přičemž položil základy spisovné ruštiny. Puškin za svého života sympatizoval s děkabristy, kteří usilovali o změnu režimu v Rusku z despotismu na konstituční formu vlády, a poté, co napsal výsměšné verše o caru Alexandrovi I. byl vyhnán na jih Ruska. O pět let později mu udělil car milost a Puškin odchází do služeb dvora.
8. února 1837 se Puškin v Petrohradě utkává v souboji s milencem své ženy, ale ten byl rychlejší a Puškina střelil do břicha. Na následky zranění umírá o dva dny později.
Mezi jeho nejznámější díla patří Evžen Oněgin, Kapitánská dcerka a Boris Godunov.

Nicholas Sparks: Talisman

30. listopadu 2011 v 15:32 | Saline A.

Logan Thibault je bývalý voják, který se po vzoru svého otce dal k mariňákům. Celý život se mu dařilo ve všech oborech, i ve válce. Bojoval ve Vietnamu, Grenadě, Panamě i Bosně. V roce 2003 ho poslali do Kuvajtu, kde jednou při ranním běhu po pláži našel fotografii dívky s nápisem na tričku: "štěstí, to jsem já". Když se o fotografii nikdo nepřihlásil, na radu přítele Viktora si ji nechal. Od té doby mu přináší štěstí - přežil jedenáct bombových útoků. Protože většina jeho přátel umírá, ostatní vojáci se mu začnou vyhýbat ze strachu, že by je potkal stejný osud.
Po návratu z války se Logan snaží dívku z fotografie najít, aby jí poděkoval za ochranu. Vydá se pěšky přes celou zemi a doprovází ho vlčák Zoro.

Emily Brontë: Na větrné hůrce

17. února 2011 v 11:47 | Saline A.
Saline A.
.
Slavný romantický a dramatický román Emily Brontëové se odehrává v tajuplném prostředí samoty uprostřed mokřin, kam přichází nový nájemce, aby nečekaně prožil strašidelné noční dobrodružství a začal pátrat po osudech nevlídných a drsných obyvatel usedlosti. Objevuje příběh, na jehož počátku stojí nenaplněná láska, cit, jenž jako zhoubný oheň spálil duši a zanechal v ní jenom pustošivou nenávist a celoživotní touhu po pomstě. Heathcliffova neukojitelná krutost po léta ničí životy lidí z usedlosti, pak ale láska, kterou nelze řídit rozumem, znovu zasáhne do osudů hlavních hrdinů.

zdroj

   Můj názor: Kniha Na větrné hůrce patří už několik let mezi mé téměř nejoblíbenější. Velmi ráda se vracím k Heatcliffově nezřízené lásce, touze po pomstě a pochopení. Je to kniha plná lásky, strastí. Mohla bych ji číst znovu a znovu a stále bych v ní nacházela větší zalíbení.
 
 

Reklama