Lehrer des Lebens 45. (1/2 konec)

27. února 2016 v 2:49 | Saline A.
6. dubna 2008, Magdeburg
"Myslí si, že jsme se odcizili," Bill s jemným úsměvem nakreslil drobné srdíčko na Anisovu nahou hruď, zatímco ten chlapci prsty na zádech tvořil nejrůznější obrazce, od koleček až po pandu - už tam měl skoro celou zoo.
"Kdo si to myslí?"
"Andreas," přitulil se k němu blíž. "Dorazil nakonec taky, a jak jsme se dlouho neviděli, potřeboval jsem mu poreferovat o veškerém dění a podle toho, co jsem mu říkal, mu přišlo, že jsme se my dva odcizili od začátku vztahu."
Anis naklonil hlavu, aby na chlapce viděl a odhrnul mu pramen vlasů z obličeje. "Myslíš si to ty?"
Bill s mírným úsměvem zavrtěl hlavou a vtiskl muži do dlaně jemný polibek. "Samozřejmě, od té doby, co jsme my dva začínali, se toho hrozná spousta změnila. Oba jsme v tomhle směru dost vyspěli, hlavně já. Stalo se hodně věcí, díky kterým jsem se na tebe začal dívat jinak, jasně, že se můj přístup k tobě změnil, stejně jako k tobě. Ale nepřijde mi, že bychom se odcizili, možná naopak, že jsme se sblížili. Přijde mi, že jsme ten vztah hodně upevnili, zejména teď v poslední době, když se v životě nás obou děje tolik nového."


"Asi budeš překvapený, ale souhlasím s tebou," Anis souhlasně přikývl, lenivě se přes chlapce překulil a položil se mu mezi nohy. "Už se na tebe nedívám jako na křehké zboží, kterého se nemůžu dotknout, abych ho náhodou nerozbil. Teď už vím, že občas můžu být i trochu hrubější a tebe to naopak posílí a udělá ti to radost," zazubil se. "Pořád jsi ale můj maličký, ten, do kterého jsem se zamiloval hned, jak jsem viděl fotku ve tvé složce," otřel se rty o jeho. "A v těchto myšlenkách, už na vrcholu tísně, pomyslím na tebe a tu se z mého nitra
k nebesům rozlétne radostný hlas mé písně, jak skřivan letící z temných brázd v záři jitra-"
" - neboť tvá láska mi dodává tolik sil," Bill svému příteli tiše skočil do řeči, "že ani s králem už bych věru neměnil," pousmál se. "Pokaždé, když tě vidím, když se mě dotkneš, když mě políbíš nebo když slyším tvůj hlas, se do tebe zamiluju o trochu víc. Možná si to v poslední době už neříkáme tak často, jako dřív, ale kdykoliv se ti podívám do očí, vím, že jsi moje první opravdová láska, a že s tebou chci strávit celý život," omotal ruce kolem jeho krku a přitáhl si ho k sobě.
"Sice jsem už jednu lásku zažil, ale ve chvíli, kdy jsem poznal tebe, a ty jsi mi dovolil milovat tě, jsem pochopil, že to, co jsem prožíval tehdy, bylo nic oproti tomu, co zažívám s tebou teď. Dokázal bych přijít o cokoliv, pokud bys ty byl stále po mém boku."
Billův obličej se rozzářil širokým úsměvem, načež se chvatně natáhl a svého přítele hluboce políbil. Škoda, že Andreas nemohl vidět, jak moc blízcí si s Anisem ve skutečnosti jsou.
~
9. dubna 2008, Berlín
Bill s úsměvem poděkoval číšníkovi, když mu donesl kávu a opřel se do křesla, pohled upřel na Hanse, který se labužnicky vidličkou rochňal v čokoládovém dortíku, snaže se vydloubnout kousek banánu, který se v něm schovával. Pobaveně zavrtěl hlavou nad jeho chováním - jakmile šlo o dortíky nebo jakékoliv jiné sladké neřesti, z Hanse se stávalo malé dítě, pro které existovala jen sladkost před ním.
"Tak," Hans se spokojeně zazubil, jakmile vylovil banán a nic mu tak nepřekáželo v cestě k čokoládovému nebi, "pověz mi, jak to jde s tou vaší amatérskou kapelou? V pátek jsi vypadal nadšeně z toho nápadu."
"Och, jistě! Byli jsme spolu všichni celý víkend, chtěl jsem Tomovy přátele pořádně poznat, do té doby jsem je znal jen z vyprávění, a to není zrovna ideální prostředí pro zakládání
kapely, jak jistě uznáte," Bill se pobaveně zasmál. "Musím říct, že to naprosto předčilo veškerá má očekávání. Samozřejmě, že Tom umí hrát skvěle na kytaru, jsem věděl už celou věčnost, náš nevlastní otec se mu v tomhle směru hodně věnoval. Ale o Georgovi a Gustavovi, jeho přátelích, se vždycky vyjadřoval ve stylu, že něco zabrnká, občas si bouchne do bubnu, a podobně. Myslel jsem, že to bude katastrofa, po které už ani jednoho z nich nikdy nebudu chtít vidět, ale ti kluci jsou senzační! Nebo alespoň mně se zdá, že jsou senzační, notám rozumím asi tolik jako matice, ale s Tomem tvoří naprosto skvělou skupinu a myslím, že by to mohlo mít nějaký úspěch. Dokonce i já si s nimi sedl, co se týče tóniny. Zkusili jsme si několik písní, které všichni dobře známe, takže přesně víme, jak mají znít, a upřímně, dost jsme váleli!"
Hans, který z talířku vyškrábal i poslední drobeček čokolády, k Billovi vzhlédl s něžným úsměvem, jako by se díval na vlastního vnuka. "Vypadá to, že se ti líbilo být v kapele."
"Úplně mě to dostalo," přiznal Bill nejistě. "Býval jsem spíš individualista, pracoval jsem si vždy na svém, ale když jsme se my čtyři spojili, bylo to, jako kdyby se do mě vlila úplně nová energie, okamžitě jsem si s nimi připadal propojený na té nejhlubší duševní úrovni. Abych byl upřímný, asi mi to dalo víc, než malování… Když maluju, je to… jako bych všechny svoje emoce vylil na papír a nechal je tam. Ale v pátek, když jsem s kluky zpíval… Hansi, já nevím, jestli pořádně dokážete pochopit moje nynější niterní rozpoložení. Jsem zmatený a sám pořádně nechápu, co se uvnitř mě právě teď v tuhle chvíli odehrává, ale … Jednou jedinkrát v životě jsem byl šťastnější, než tenhle pátek. A to v den, kdy mi můj přítel řekl, že mě miluje. S těmi lidmi, jsem našel svoje nebe…"
Muž naproti Billovi zamyšleně přimhouřil oči, vidličkou na talíři posunoval kousíček zdobné máty, než k chlapci vzhlédl. "Bille, položím ti teď hodně důležitou otázku, na kterou chci, aby sis odpověď trochu promyslel. Je pro tebe důležitější zpěv nebo malování?" Bill už se nadechoval k odpovědi, ale Hans zvedl ruku a usmál se. "Půjdu si ještě pro jeden dortík, a budu si vybírat trochu déle, protože tu mají doopravdy skvostnou nabídku. Dám ti tak dost času na to, aby sis opravdu promyslel svou odpověď, protože chci, aby to bylo buď anebo."
Bill v naprostém šoku sledoval, jak se muž zvedá a míří k vitrínám s vystavenými dortíky, zanechávaje ho tak samotného jen s jeho myšlenkami. Kdyby mu nedal čas na promyšlenou, hned na začátku by vyhrkl malování. Ale ve chvíli, kdy ho ponechal o samotě, mu došlo, že pochybuje. Jakmile si přiznal, že má pochybnosti, věděl, co Hansovi musí odpovědět.
"Kapela," vydechl tiše, jakmile se Hans proti němu posadil i s malou krabičkou obsahující zákusky. "Malování mi dává hrozně moc, ale s těmi lidmi jsem se cítil naprosto kompletní, Hansi. Pokud tohle někdo pochopí, jste to právě vy," pousmál se.
"Věděl jsem to, už když jsem si mířil pro ty dobroty," zazubil se postarší muž vesele. "Bille, vím moc dobře, jak ti záleží i na malování, tak mě napadlo, že bych s tebou vytvořil menší dodatek ke smlouvě. Hodně jsi mi padl do oka, stejně tak tvoje tvorba a myslím si, že by byla škoda nevyužít tvého talentu a charakteru. Chtěl bych vám vaší kapelu, řekněme, mírně sponzorovat. Vzhledem k tomu, že věřím tvému úsudku a šarmu, věřím, že se mi investice vrátí. Za to ale na oplátku chci, abys byl i nadále u mě na stáži. Samozřejmě, přizpůsobíme to tak, abys měl dostatek času sám na sebe i na kapelu, ale nechci promarnit tvůj talent na malování. Myslím, že i díky tomu bys měl možnost setkat se s vlivnými umělci a dostat vaší kapelu do jejich povědomí. Co na to říkáš?"
"Já," Bill zaraženě seděl a na Hanse v šoku zíral, než nadšeně přitakal. "Samozřejmě, že to beru! Hansi, proboha, tohle je jako splněný sen! Musíte být můj patron nebo něco takového. Ježíši!" rozesmál se, roztřesenou rukou si prohrábl vlasy. "Nemůžu tomu uvěřit."
"Však na to ani nepospíchej, chlapče. Dokud tomu nemůžeš uvěřit, pořád v tobě zůstane pokora," Hans chlapce poplácal po koleni a radostně se usmál. Miloval plnění přání!
~
6. dubna 2008, Magdeburg
Bill se nepřestával široce usmívat, když viděl Toma přijet na své staré rezavé motorce, kterou si koupil hned po maturitě. Jen co si sundal helmu a z motorky vstal, Bill už se rozběhl a skočil mu kolem krku, pevně ho objímal rukama i nohama. "Bille, sakra, co blbneš?" zasmál se Tom překvapeně, Billa okamžitě pro jistotu chytil pod zadkem, aby ho udržel. "Příště mě, prosím tebe, alespoň varuj, jinak bych to nemusel ustát," pobaveně ho poplácal po zádech. "Ale teď už mi konečně řekni, kvůli čemu tropíš takový povyk, prosím tebe."
"NAŠEL JSEM NÁM SPONZORA!" zavřeštěl Bill nadšeně.
Tom se bolestně zašklebil, jak bubínky v jeho uších praskaly, nechápavě na svého bratra pohlédl a setřásl ho na zem. "Teď se zhluboka nadechni, napočítej to deseti, ne, ty raději do patnácti, a pak mi to hezky v klidu řekni znovu a tentokrát i s komentářem."
"Před chvílí mě dovezl Hans, měli jsme v Berlíně nějakou přednášku a pak jsme si šli sednout ještě na kafe," zazubil se. "Zeptal se mě na kapelu a tak, a po chvilce povídání mi v podstatě řekl, abych dal přednost kapele, pokud je pro mě důležitější, což mi došlo, že je, a on že do nás zainvestuje, pokud pro něj i tak budu dál pracovat! Tome, to je úplně senzační nabídka, uvědomuješ si to? Budu s ním chodit na vernisáže a schůzky, a on má hodně vlivné známé, takže by se nám mohlo podařit najít třeba i nějakého manažera z nahrávací společnosti, který by si nás poslechl a zajistil nám kontrakt!"
"Bille, vždyť za sebou máme teprve jeden víkend," Tom se rozesmál, ale bratra si k sobě přitáhl do objetí a pocuchal mu vlasy. "Samozřejmě to ale zní skvěle, o tom ti nebudu lhát. Jsem si jistý, že kluci budou nadšení, až tuhle zprávu uslyší. Navíc, jsem fakt nadšenej, že se ti do toho tolik chce."
"Pch," odfrkl si Bill pobaveně, "nemáš ani tušení, jak moc nadšený z toho jsem, Hansovi jsem o tom básnil celou dobu, co se nimral v dortu a věř, že on se v nich nimrá dlouho."
"Co Anis, ten o tom ví?"
"Chtěl jsem předtím ujištění od tebe, že do toho jdeme."
"A co Gustav s Georgem?"
"Och, s nima už jsem o tom mluvil, jsou stoprocentně pro."
"No, tak to nezbývá, než říct, že do toho teda jdeme."
Bill vypískl a znovu bratrovi skočil kolem krku, nadšeně švitořil o všem, co je čeká a co musí udělat, ale jak šťastní všichni budou.
 


Komentáře

1 BbnvUnpath | E-mail | Web | 21. září 2017 v 0:14 | Reagovat

military loans - http://paydayvax.org/
online payday loans direct lender <a href="http://paydayvax.org/">payday loans</a> ’

2 Bbecspence | E-mail | Web | 22. září 2017 v 3:13 | Reagovat

online loans no credit check instant approval
<a href="http://paydayvax.org/">payday loans no credit check</a>
application cash fast loan
<a href="http://paydayvax.org/">best payday loans</a> ’

3 Fvvswaycle | E-mail | Web | 23. září 2017 v 3:03 | Reagovat

cialis daily costs
<a href="http://cialisoanzb.com/">cheap cialis</a>
buy cialis without prescription
<a href="http://cialisoanzb.com/">cialis online</a> ’

4 LdvTealay | E-mail | Web | 25. září 2017 v 1:16 | Reagovat

viagra discount online
<a href="http://fuyviagraf.com/">generic viagra</a>
viagra facts
<a href=http://fuyviagraf.com/>generic viagra</a> ’

5 Bbnhgrealf | E-mail | Web | 25. září 2017 v 15:33 | Reagovat

cheap viagra 100mg
<a href="http://viagrakjkmn.com/">viagra</a>
female viagra drug
<a href=http://viagrakjkmn.com/>viagra online</a> ’

6 AzsvTealay | E-mail | Web | 26. září 2017 v 2:11 | Reagovat

viagra sales online
<a href="http://viagraonszb.com/">cheap viagra</a>
canadian pharmacy viagra
<a href=http://viagraonszb.com/>viagra online</a> ’

7 DrvpbFluich | E-mail | Web | 27. září 2017 v 0:07 | Reagovat

generic viagra sildenafil - http://viagraonszb.com/
viagra soft tabs online <a href="http://viagraonszb.com/">viagra</a> ’

8 Lvvdunsere | E-mail | Web | 27. září 2017 v 5:56 | Reagovat

viagra sales online - https://viagraciom.com
soft tab viagra <a href=https://viagraciom.com>viagra</a> ’

9 Fvtesnogue | E-mail | Web | 30. září 2017 v 20:13 | Reagovat

payday advance
<a href="https://loansonlinevaec.org">online payday loans</a>
check cash
<a href=https://loansonlinevaec.org>loans payday</a> ’

10 JtnbArtece | E-mail | Web | 4. října 2017 v 2:14 | Reagovat

bad credit installment loans
<a href="https://paydayloamec.com/">cash advance</a>
credit card consolidation loans
<a href=https://paydayloamec.com/>loans online</a> ’

11 BebbOccuro | E-mail | Web | 5. října 2017 v 7:26 | Reagovat

cheapest viagra professional - http://ericviaed.com/
cheap viagra canada <a href=http://ericviaed.com/>viagra</a> ’

12 BnrsOccuro | E-mail | Web | 21. října 2017 v 1:22 | Reagovat

viagra overnight delivery - http://tabletve.com/
real viagra <a href=http://tabletve.com/>Kamagra 100mg</a> ’

13 Lsdcchainc | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 19:12 | Reagovat

100 no fax payday loan - https://paydayrvjlo.com
$1500 payday loans <a href=https://paydayrvjlo.com>payday loans no credit check</a> ’

14 Ffnhbhjxlourse | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 19:42 | Reagovat

cash advance payday loans online
<a href="https://cashrvyn.com">quick loan</a>
internet payday loans
<a href=https://cashrvyn.com>paydayloan</a> ’

15 MbjmvkFluich | E-mail | Web | 5. prosince 2017 v 22:30 | Reagovat

viagra 100 mg dose
http://vipnowed7.com/
viagra facts
<a href="http://vipnowed7.com/">buy viagra online</a>

16 Jybsalourse | E-mail | Web | 8. prosince 2017 v 15:28 | Reagovat

payday loans
<a href="https://payday-loans.us.com/">payday loan online</a>
payday loans for
<a href=https://payday-loans.us.com/>payday express</a> ’

17 MunbsUnpath | E-mail | Web | 8. prosince 2017 v 18:07 | Reagovat

instant payday loans - http://paydayloans-online.us.com/
24 hour payday loan <a href="http://paydayloans-online.us.com/">payday loans online</a> ’

18 KdbccfNeorp | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 12:36 | Reagovat

instant approval personal loans http://paydayloansonlinenow.us.com/
no fax payday loans direct lenders <a href=http://paydayloansonlinenow.us.com/>payday loans</a>

19 KdbccfNeorp | E-mail | Web | 10. prosince 2017 v 1:20 | Reagovat

24 hour payday loan http://paydayloansonlinenow.us.com/
americash payday loan <a href=http://paydayloansonlinenow.us.com/>payday loan</a>

20 KdsnfNeorp | E-mail | Web | 22. prosince 2017 v 2:40 | Reagovat

loan affiliate programs https://24hrspaydayloans.com/
bad credit easy payday loan <a href=https://24hrspaydayloans.com/>payday loans online</a>

21 Dcxspence | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 15:40 | Reagovat

online loan
<a href="https://loansbadzwe.org/">get installment loan</a>
installment loan
<a href="https://loansbadzwe.org/">payday loans online direct lenders only</a>

22 JbbArtece | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 19:29 | Reagovat

small business loans
<a href="https://personalnae.org/">installments loans</a>
instant online loans bad credit
<a href=https://personalnae.org/>cash loans</a>

23 FbdArtece | E-mail | Web | 9. ledna 2018 v 19:31 | Reagovat

cash advance payday loan
<a href="https://paydayloans-online.us.org/">online payday loans direct lenders</a>
payday loan companies
<a href=https://paydayloans-online.us.org/>get payday loan</a>

24 Evinsand | E-mail | Web | 20. ledna 2018 v 16:13 | Reagovat

cheapest cialis generic
<a href="http://veucialis.com/">generic cialis</a>
how long does cialis last
<a href=http://veucialis.com/>cialis pill</a> ’

25 OndcSorne | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 4:18 | Reagovat

pfizer viagra
http://genericonlineviaqra.com/
what does viagra do
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">viagra sale</a> OK’

26 VecuBrield | E-mail | Web | 25. ledna 2018 v 22:28 | Reagovat

sample viagra
<a href=http://viasergeneric.com/>generic viagra</a>
buy viagra online canada
<a href="http://viasergeneric.com/">generic viagra online</a>  OK’

27 TvbBlifs | E-mail | Web | 8. února 2018 v 13:06 | Reagovat

OK’
<a href="https://24paydayloan.org/">loans</a>
student loan calculator https://24paydayloan.org/ - payday loan online

28 VecExPano | E-mail | Web | 13. února 2018 v 11:44 | Reagovat

OK’
<a href="http://vigrageneic.com/">write my paper for free no plagiarism</a>
viagra buying
http://vigrageneic.com/ - write my paper faster

29 VrcNeorp | E-mail | Web | 15. února 2018 v 17:28 | Reagovat

OK’
https://writebusinessplan.us.com/
academic writers wanted uk
<a href=https://writebusinessplan.us.com/>writing business plan</a>

30 GbcEdusy | E-mail | Web | 19. února 2018 v 23:38 | Reagovat

<a href="https://loanonline.us.org/">advance cash payday loan</a>
applying for payday loans <a href="https://loanonline.us.org/">small business loan bad credit</a>
OK’

31 dafaBeeme | E-mail | Web | 28. února 2018 v 3:53 | Reagovat

giá của thuốc viagra
<a href=http://viagrabs.com>viagra jelly</a>
how long after meal to take viagra
<a href="http://www.viagrabs.com">viagra tablets</a>
will viagra get me hard

32 matjeota | E-mail | Web | 6. března 2018 v 4:28 | Reagovat

s http://viagraonlinenut.com viagra online cheap <a href=http://viagraonlinenut.com>viagra online</a> can you take half a 100mg viagra

33 Cantohiemn | E-mail | Web | 10. března 2018 v 18:00 | Reagovat

h http://viagrraver.com generic viagra online
buying viagra in cancun
<a href=http://viagrraver.com>cheap generic viagra</a> where can you buy viagra in canada

34 LmmFluich | E-mail | Web | 13. března 2018 v 1:59 | Reagovat

Hi All!
<a href="http://viagracefo.com/">viagra pills</a>
buy viagra online at
<a href="http://viagracefo.com/">buy viagra online</a> OK’

35 LmmFluich | E-mail | Web | 20. března 2018 v 3:12 | Reagovat

drug viagra
<a href="http://genericvlagra.com/">online viagra</a>
buy viagra usa
<a href="http://genericvlagra.com/">viagra online</a> OK’

36 GbcQuiew | E-mail | Web | 31. března 2018 v 20:15 | Reagovat

viagra for men
<a href=http://vigraviagra.com/>cheap viagra</a>
viagra wiki
<a href="http://vigraviagra.com/">viagra pills</a> OK’

37 Lahevock | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 21:03 | Reagovat

A 3-6cm horizontal incision is made in the lower part of the abdomen on the right side, through which the appendix is removed. order viagra professional <a href="http://viagra-onlinenas.com/">buy generic viagra online</a> female version of viagra <a href=http://viagra-onlinenas.com/>online pharmacy viagra</a>  This email contains a link to check the status of your article. OK’

38 ndgDwess | E-mail | Web | 5. května 2018 v 9:06 | Reagovat

buy viagra no prescription <a href="http://viagapharmaked.com/#">viagra for sale</a> viagra online <a href=http://viagapharmaked.com/#>buy cheap viagra</a>

39 vplDiurry | E-mail | Web | 10. května 2018 v 1:27 | Reagovat

best price viagra name brand online <a href="http://canadiannowv.com/#">cheap viagra for sale</a> brand viagra medicine <a href="http://canadiannowv.com/#">viagra and high blood pressure</a>

40 nnzNeorp | E-mail | Web | 11. května 2018 v 2:44 | Reagovat

best debt consolidation loan <a href="https://paydayloans-online.us.org/#">instant payday loans</a> guaranteed bad credit loans <a href=https://paydayloans-online.us.org/#>payday loans online</a>

41 baauniono | E-mail | Web | 20. května 2018 v 19:28 | Reagovat

online payday loans <a href="https://applygoleader.com/">online payday loan</a> az laws payday loans <a href="https://applygoleader.com/">payday loans no credit check</a>

42 Geraldhiemn | E-mail | Web | 21. května 2018 v 20:17 | Reagovat

t http://viagraivo.com generic viagra online
virkninger viagra
<a href=http://viagraivo.com>generic viagra review</a> benefit of viagra tablet

43 bsdchawl | E-mail | Web | 29. května 2018 v 20:42 | Reagovat

online viagra <a href="http://fviagrajjj.com/#">viagra online canadian pharmacy</a> viagra alternative <a href="http://fviagrajjj.com/#">buy viagra online</a>

44 bxvDwess | E-mail | Web | 4. června 2018 v 1:05 | Reagovat

cialis sale <a href="http://cialisoakdm.com/#">cialis cost</a> tadalafil cialis <a href=http://cialisoakdm.com/#>cialis online pharmacy</a>

45 sdbchawl | E-mail | Web | 6. června 2018 v 0:58 | Reagovat

cialis 20 mg <a href="http://hopcialisraj.com/#">order cialis</a> buy tadalafil online <a href="http://hopcialisraj.com/#">tadalafil tablets</a>

46 KiiraNef | E-mail | Web | 7. června 2018 v 15:26 | Reagovat

amoxil capsules excipients house
<a href="http://getamoxilok.com">amox clav 875-125</a>
will 1000 mg of amoxicillin cure chlamydia
<a href=http://myamoxilok.com#amoxicilina+500+mg>amoxil online mail-order pharmacies</a>
tolazamide dosage for amoxicillin

47 hfuDwess | E-mail | Web | 7. června 2018 v 17:04 | Reagovat

viagra uk <a href="http://sexviagen.com/#">free viagra sample pack</a> viagra samples <a href=http://sexviagen.com/#>cheap viagra</a>

48 plochawl | E-mail | Web | 7. června 2018 v 19:16 | Reagovat

generic viagra sildenafil <a href="http://menedkkr.com/#">buy viagra cheap</a> buy viagra soft <a href="http://menedkkr.com/#">order viagra online</a>

49 bynchawl | E-mail | Web | 7. června 2018 v 21:42 | Reagovat

cheapest brand viagra <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra without prescription</a> viagra generic <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra professional</a>

50 bakkaBeeme | E-mail | Web | 9. června 2018 v 21:55 | Reagovat

viagra tablets how to use
<a href=http://viagrabs.com>purchase viagra</a>
can you take viagra and ambien
<a href="http://viagrabs.com">viagra without prescription</a>
there is viagra in the water

51 ndgchawl | E-mail | Web | 9. června 2018 v 23:54 | Reagovat

viagra doses <a href="http://bitcapblog.com ">buy generic viagra</a> brand name viagra <a href="http://bitcapblog.com">viagra sale</a>

52 nfsDwess | E-mail | Web | 10. června 2018 v 7:21 | Reagovat

prescription viagra <a href="https://holidayrentallorgues.com/">low price viagra</a> viagra coupons <a href=https://holidayrentallorgues.com/>cheap viagra online</a>

53 nfgDwess | E-mail | Web | 10. června 2018 v 19:59 | Reagovat

cheap generic viagra <a href="http://mo-basta.org">buy viagra</a> women viagra <a href=http://mo-basta.org>viagra soft pills</a>

54 xbcchawl | E-mail | Web | 11. června 2018 v 19:38 | Reagovat

applying for a payday loan <a href="https://onlineloan.us.org">loan online</a> biggest cash payday loans <a href="https://onlineloan.us.org">online installment loans</a>

55 nreDwess | E-mail | Web | 11. června 2018 v 19:47 | Reagovat

try viagra for free <a href="http://susamsokagim.com">viagra cheap</a> viagra price <a href=http://susamsokagim.com>buying viagra</a>

56 bdsDwess | E-mail | Web | 13. června 2018 v 17:19 | Reagovat

application cash fast loan <a href="https://cashadvanceonline.us.org">cash advance</a> low cost payday loans <a href=https://cashadvanceonline.us.org>loans online</a>

57 nnrDwess | E-mail | Web | 17. června 2018 v 23:57 | Reagovat

online cialis <a href="http://fundeconp.org/">cialis online</a> cialis price <a href=http://fundeconp.org/>buy cialis</a>

58 bakkaBeeme | E-mail | Web | 20. června 2018 v 1:17 | Reagovat

where can i buy single viagra pills
<a href=http://viagrabs.com>generic viagra</a>
pill just like viagra
<a href="http://viagrabs.com">viagra no prescription</a>
viagra what dosage should i take

59 bakkaBeeme | E-mail | Web | 21. června 2018 v 20:29 | Reagovat

viagra pills what do they do
<a href=http://viagrabs.com>viagra pill</a>
herb viagra wholesale
<a href="http://www.viagrabs.com">generic viagra</a>
when should i use viagra

60 bsdDwess | E-mail | Web | 3. července 2018 v 4:59 | Reagovat

viagra 50mg <a href="http://purseinstock.com/">generic viagra cost</a> order viagra <a href=http://purseinstock.com/>generic viagra names</a>

61 mumpoode | E-mail | Web | 6. července 2018 v 19:10 | Reagovat

cialis online <a href="http://besiktasboschservis.com/">cialis online pills</a> do you need a prescription for cialis <a href="http://besiktasboschservis.com/">cialis</a>

62 MarkNef | E-mail | Web | 6. července 2018 v 23:34 | Reagovat

how quick does cialis work
<a href="http://cialis-gg.com">buy generic cialis online</a>
cialis once a day 5mg methadone
<a href=http://cialis-gg.com#female+cialis+online+mail-order+pharmacies>buy generic cialis online</a>

63 MarkNef | E-mail | Web | 10. července 2018 v 2:51 | Reagovat

generic viagra wikipedia
<a href="http://viagra-gg.com">canadian viagra</a>
ronayne shipping ringaskiddy viagra
<a href=http://viagra-gg.com#buy+sildenafil>cheap viagra generic</a>

64 MarkNef | E-mail | Web | 10. července 2018 v 17:31 | Reagovat

delzicol skutki uboczne viagra
<a href="http://viagra-gg.com">viagra substitute</a>
how to make my team more effective than viagra
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+for+sale>viagra for sale</a>

65 mukEmity | E-mail | Web | 16. července 2018 v 22:18 | Reagovat

viagra australia <a href="http://dejviagram.com/">viagra pills</a> viagra jelly <a href=http://dejviagram.com/>viagra buy</a>

66 MarkNef | E-mail | Web | 21. července 2018 v 9:30 | Reagovat

lybrel generico de cialis
<a href="http://cialis-easy.com">tadalafil tablets</a>
cialis price at walmart pharmacy
<a href=http://cialis-easy.com#cheap+cialis+20+mg>generic cialis tadalafil</a>

67 MarkNef | E-mail | Web | 22. července 2018 v 1:35 | Reagovat

aloquin generic cialis
<a href="http://cialis-easy.com">cialis on line</a>
cialis over the counter walmart online
<a href=http://cialis-easy.com#tadalafil+online>tadalafil generic</a>

68 MarkNef | E-mail | Web | 22. července 2018 v 20:56 | Reagovat

aloprim generic cialis
<a href="http://cialis-easy.com">cialis 20 mg</a>
diazepam 10 mg wirkstoff cialis
<a href=http://cialis-easy.com#cialis+for+sale>cheap cialis</a>

69 MarkNef | E-mail | Web | 23. července 2018 v 2:06 | Reagovat

khasiat cialis 20 mg
<a href="http://cialis-easy.com">cialis professional online mail-order pharmacies</a>
viagra generic cialis generic viagra stl
[URL=http://cialis-easy.com#cheap+cialis+20mg ]tadalafil online[/URL]

70 MarkNef | E-mail | Web | 24. července 2018 v 0:04 | Reagovat

buy cialis online usa
<a href="http://cialis-easy.com">buy cialis</a>
nitenpyram generico de cialis
<a href=http://cialis-easy.com#cheap+tadalafil+online>cheap cialis</a>

71 MarkNef | E-mail | Web | 24. července 2018 v 8:07 | Reagovat

100mg viagra vs 20mg cialis split
<a href="http://cialis-easy.com">generic cialis at walmart</a>
acido ibandronico generico de cialis
<a href=http://cialis-easy.com#cialis+jelly+online+mail-order+pharmacies>tadalafil 5 mg</a>

72 sffFinty | E-mail | Web | 3. srpna 2018 v 3:35 | Reagovat

viagra sales <a href="https://susamsokagim.com/">viagra</a> order viagra online <a href=https://susamsokagim.com/>buy viagra without prescription</a>

73 Kennethendow | E-mail | Web | 5. srpna 2018 v 23:06 | Reagovat

wh0cd2086547 <a href=http://buyerythromycin.us.org/>erythromycin tablets</a>

74 Aaroninhax | E-mail | Web | 5. srpna 2018 v 23:06 | Reagovat

wh0cd2086547 <a href=http://stratteracheap.us.com/>strattera cost</a>

75 MarkNef | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 19:57 | Reagovat

donaren 50 mg efeitos colaterais do viagra
<a href="http://viagra-nice.com">viagra without a doctor prescription</a>
viagra 100mg price in pakistan ipad
<a href=http://viagra-nice.com#buy+viagra>generic viagra</a>

76 MarkNef | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 22:29 | Reagovat

trifamox 500 comprimidos viagra
<a href="http://viagra-nice.com">women viagra</a>
httpclient getasync generic viagra
<a href=http://viagra-nice.com#viagra+prices>buy 50mg viagra</a>

77 Kennethendow | E-mail | Web | 13. srpna 2018 v 16:39 | Reagovat

wh0cd2086547 <a href=http://cymbaltageneric.us.com/>buy cymbalta</a>

78 Aaroninhax | E-mail | Web | 21. srpna 2018 v 2:45 | Reagovat

wh0cd2086547 <a href=http://amoxilcheap.us.com/>amoxil</a>

79 Brettincom | E-mail | Web | 26. srpna 2018 v 4:36 | Reagovat

wh0cd2086547 <a href=http://retinamedicaid.us.org/>retin a tretinoin gel</a>

80 Kennethendow | E-mail | Web | 28. srpna 2018 v 18:08 | Reagovat

wh0cd2086547 <a href=http://methotrexate.us.org/>METHOTREXATE</a>

81 GeremoBeeme | E-mail | Web | 19. září 2018 v 20:04 | Reagovat

cialis 5 mg effet secondaire
<a href=http://cialisle.com>cialisle.com</a> is there a generic for cialis
cialis generico en ecuador

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.