Pretty Little Secrets 15.

24. října 2014 v 6:26 | Saline A. |  Pretty Little Secrets
Pomaloučku se blížíme ke konci... :)

Luise nevěřícně zamrkala. "Budu babička?"

"Budeš," souhlasně přitakal Bushido. "A já se na to malé těším, ale mami, já mluju Billa," nešťastně ji chytil za ruce. "Dnes jsem s ním strávil noc a lámalo mi srdce, když jsem odcházel. Nemůžu se s ním rozejít a říct mu, že ho sice miluju, ale musím to skončit, protože čekáme dítě s Annou. Zlomím mu srdce, už podruhé. A já to nechci. Nechci ho zničit, ublížit mu. Je první po Selině, ke komu cítím tolik jako k ní."

"Miláčku," Luise ho jemně po dlani pohladila, láskyplně se usmála. "Já vím, že tehdy pro tebe vůbec nebylo jednoduché, ale podívej se na sebe teď. I když to tehdy nebylo jednoduché, nakonec jsi to zvládl. Chápu, že rozhodování nebudeš mít vůbec jednoduché. Tak nějak podvědomě ale tuším, co si vybereš," políbila ho na spánek. "Ve tvém rozhodnutí tě samozřejmě podpořím. To doufám víš."


"Vím a moc si toho vážím, mamko," vděčně ji objal. Už dávno ji přerostl, v jeho náruči se téměř ztrácela, ale stále existovaly chvíle, kdy se u ní chtěl a potřeboval schovat on. I s přibývajícími léty matku ve svém životě potřeboval.

"Co bych pro tebe neudělala," s úsměvem k němu vzhlédla. Mateřská láska. Může být něco víc?

*

Zatímco Bushido si užíval rodinného odpoledne s maminkou a bratrem, Bill si na druhém konci města užíval krátkých nákupů a obědu s Kayem. Ačkoliv spolu Kay s Bushidem nemluvili, Kay byl na rozdíl od Bushida velice vstřícný a s Billem jejich vztah ochotně probíral. Byl překvapený, že se Bushido vyznal ze svých citů. Co si pamatoval, naposledy řekl Selině, že jí miluje, a to už byla pěkně dlouhá doba.

Měl z toho radost, protože Bill působil opravdu šťastně. Na druhou stranu ho na jazyku pálila pravda o Annině těhotenství. V tu chvíli chápal, proč mu Bushido nechtěl nic říct. Copak by někdo mohl mít žaludek na to zlomit mu srdce?

S úsměvem poslouchal Billovo vyprávění z cest po Státech, když jí spatřil. Vykračovala si tam, jako kdyby se nechumelilo, ruku volně položenou na bříšku, které už se pod tričkem mírně rýsovalo. V kolikátém, proboha, mohla být měsíci? Kay zpanikařil, Bill jí nesměl vidět. Už tak by pro něj byl šok, kdyby jí spatřil. Ale co by dělal, kdyby si všiml jejího rostoucího bříška? Dřív, než ale stačil cokoliv říct nebo udělat, Billův zrak ji zbystřil.

Překvapeně zalapal po dechu, když si i ona všimla jeho a Kaye a s širokým úsměvem k nim zamířila. Nejistě se postavil a přešlápl, zatímco Kay ji jemně držel kolem pas a něco jí dlouze šeptal do ucha. To dalo Billovi možnost zblízka si jí prohlédnout. Naživo byla mnohem hezčí, nepůsobila tak uměle.

"Bille," obrátil se k němu konečně Kay, v očích provinilý výraz. "Tohle je Anna," nadechl se zhluboka, "Bushidova přítelkyně. A Anno, tohle je Bill, náš společný přítel."

"Ano, já vím, Anis o něm párkrát mluvil," srdečně mu stiskla ruku a políbila ho na tvář. "Moc ráda tě konečně poznávám. Když o tobě mluvil, mluvil moc pěkně."

"On o mně mluvil?" Bill se lehce zarazil. Bushidovi to nebylo hloupé?

"Ano," Anna nadšeně přitakala. "Vyprávěl, že si s tebou vždycky moc dobře popovídá. Prozradil mi, že čekáš na svou pravou lásku," usmála se něžně. "To mi přijde rozkošné. Přála bych si, abys jí už brzy našel, je to nádherný pocit."

Bill přikývl, křečovitě se usmál. "Ano. Věřím, že určitě je," procedil skrze zaťaté zuby. "Snad jí najdu." Krávo blbá.

"No, budu muset jít," omluvně si poklepala na hodinky. "Jdu na kosmetiku."

Bill raději polkl poznámku, že se jí určitě bude hodit, a znovu se usmál. "Rád jsem tě poznal."

"Někdy k nám musíš zajít na večeři," znovu mu vtiskla polibek na tvář, stejnou věc opakujíc i u Kaye. Ještě jim zamávala, než se otočila a na podpatcích vrávoravě zamířila pryč.

"Zdá se mi to nebo je to úplná kráva?" otočil se Bill ke Kayovi otráveně. "Proboha, zezačátku jsem si myslel, že je i hezká, ale pak… Viděl jsi její póry? Bože, takový krátery!"

Kay se rozesmál na celé kolo. "Hotová katastrofa!"

Bill si odfrkl. "Nechápu, na co si to hrála. Za žádnou cenu nevěřím, že o mně Anis mluvil. Prostě nechtěla vypadat, jakože na ní úplně kašle a tak si vzpomněla na žvásty z časopisů."

"Jo, s tímhle musím souhlasit. Bushido o tobě nechtěl mluvit ani s náma, natož s ní," přitakal Kay. "Nikdy nepochopím, proč ty tajnosti kolem vás dvou?"

"Kvůli mému managementu," chlapec se usadil, znechuceně se šklebíc. "Snaží se mi řídit život."

FLASHBACK
Rozespalá hromádka končetin se choulila v malém křesílku, vykuleně zírala před sebe. Vlasy mu rozcuchaně trčely do všech stran, pod očima měl vymalováno zbytky líčidel z dlouhé noci a přísahal by, že ze svého oblečení cítí tu restauraci, kde byli s Tomem na večeři, a po níž zamířil do jemu známého motelu.

To ale vytušil zřejmě David a ti další, protože když nad ránem dorazil domů, sotva se hlavou dotkl polštáře a na okamžik usnul, oni už stáli přede dveřmi a zuřivě zvonili. Bylo jich sedm. Sedm mužů ve věku jeho otce. Všichni se procházeli po jeho obýváku v kruzích a tvářili se, jako kdyby jim to všechno patřilo.

"Bille, kde jsi byl v noci?"

"Do toho vám snad něco je?" s pozvednutým obočím k nim vzhlédl.

"Ano, to je. Máme podezření, že jsi byl s Bushidem."

"Zatknete mě?" odfrkl.

"Takže jsi s ním byl!" zaútočil okamžitě nějaký postarší chlápek, kterého Bill ani neznal. "Věděl jsem, že ty báchorky o vašem přátelství jsou jen výmysly."

Bill protočil očima. "Hlavně se mi tu nesnažte hrát Einsteina," zabručel. "Nic vám do toho není, je to můj soukromý život."

"Princezno, ale ty nemáš soukromý život," ušklíbl se Peter. Ten s nimi začal spolupracovat zhruba před rokem, aniž by někdo tušil, proč. Bill se s pozvednutým obočím otočil na Davida, žádal vysvětlení. David ale jen omluvně pokrčil rameny a otočil se k němu zády. Hrdina.

"Nevím sice, co to tu plácáte za nesmysly, ale v každém případě vám do toho prostě vůbec nic není. Já taky neřeším, kdo z vás komu šuká manželku," zavrčel. "A ocenil bych, kdybyste vy udělali to samé."

"Víš moc dobře, Bille, že to nejde," s povzdechem se k němu konečně obrátil Jost. "Musíme vědět všechno."

"Jo? A k čemu vám asi tak bude informace, že jsme v noci použili čtyři lubrikované kondomy extra velikosti" odsekl Bill, začínal být dost naštvaný. "Chápu, že musíte vědět o věcech, co se týkají kariéry, ale tohle s tím nemá nic společného!"

"Bille, podepsal jsi smlouvu. Jsi slavný a tohle s tím souvisí. Postavili jsme tvou image jako romantického kluka co čeká na pravou lásku a ty se toho musíš držet. Nepřipadá v úvahu, že by někdo věděl o tobě a Bushidovi. Jsi prostě heterosexuální kluk co čeká na tu pravou."

"Nejsem," tvrdohlavě se Bil zašklebil.

"Pro svět ano, takže se tak koukej prezentovat."

"Myslel jsem, že vy se máte řídit mnou vzhledem k tomu, že díky mně a mé kapele můžete nosit obleky od Armaniho."

"Bille, prosím," s povzdechem se k němu obrátil David.

"Jdi k čertu, Joste," zavrčel Bill, aby zamaskoval svojí slabost. "Vy všichni jděte k čertu. A vypadněte z mého domu, hned. Nejste tu vítaní," zamumlal, načež spěšně zamířil do své ložnice, vehementně rozmrkávajíc slzy hořkosti. Jak z toho ven?
KONEC FLASHBACKU

"Bille… Proč se jim nepostavíš?" Kay na chlapce starostlivě pohlížel.

"Naučil jsem se s nima bojovat," zamumlal Bill.

"Bille, ty bys s nima ale měl spolupracovat, ne bojovat," Kay se trochu zamračil. "Ty bys neměl poslouchat jejich rozkazy. Takhle to fungovat nemá."

"A co bych měl podle tebe udělat, Kayi? Vyhodit celý management, odejít od nahrávací společnosti?"

"Ano! Měli byste se s rukama stát vlastními pány! Nebuďte ničí šašci!"

"Kayi," povzdechl si Bil, ale bylo jasné, že se mu myšlenka usadila v hlavě, vyčkávajíc na tu správnou chvíli, kdy zase vyleze na světlo. "Prozatím to není možné, navíc máme nějaké smlouvy."

"Od každé smlouvy se dá odejít," Kay se povzbudivě usmál. "Mysli především na vaší spokojenost, Bille. Pokud nebudeš šťastný, projeví se to i na hudbě, fanynky to poznají. Udělej všechno pro to, aby ses mezi svými lidmi zase cítil dobře…"
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.