Liebster Blog Award

1. listopadu 2013 v 20:28 | Saline A. |  myšlenkám dávám zelenou
Hezký den přeji všem! :)
Dnes se hlásím s trochu neobvyklou věcí, a to Blog Award, do které mě nominovala drahá MiSSi, za což jí moc děkuji. Jde o deset otázek, které sama vymyslela a já na ně budu muset odpovědět, přičemž na konec připojím seznam pěti blogů, kterým vymyslím otázky já. :) No, jdu na to, snad to bude aspoň trochu úspěšné a zábavné.

1. Pokiaľ by si mala možnosť ísť späť v čase, čo by si zmenila?
V podstatě téměř všechno za poslední rok. Udělala jsem spoustu špatných rozhodnutí a věcí, které mě nepřestávají pronásledovat a já nad nimi stále přemýšlím a rozhodně jich nepřestávám litovat.

2. Čo najviac zbožňuješ na tom, čo robíš? (písanie, kreslenie, grafika,...)
Možnost předat něco "světu", čtenářům. A rozhodně také to, že můžu a dokážu používat náš nádherný jazyk, který má tolik slov, se kterými si můžu hrát. Absolutně to miluji. Ale nejvíc na tom mám asi ráda to, že si můžu stvořit svůj vlastní malý svět, ve kterém mohu žít, když se mi v realitě nelíbí. :)


3. Tri vecí, ktoré ťa odradia od čítania.
Jednou z nejdůležitějších věcí, které při čtení požaduji, je nulová chybovost. Samozřejmě, každému občas ujede nějaký ten překlep, já nejsem výjimkou, jde hlavně o pravopisné chyby, které absolutně neuznávám. Pokud chce člověk jít do světa se svými díly, musí to nějak vypadat, přeci.
Pak je to třeba i to, když si člověk nedokáže nebo nechce pohrát s myšlenkou, tedy příběh, který je nesmyslně osekaný, ačkoliv by to šlo krásně rozebrat. Mám na povídkách ráda, když se můžu nad tématem zamyslet, vyvozovat si své vlastní teorie a být překvapená, když autor v následujících stránkách má stejnou cestu myšlenkovým pochodem, ale konec je rozdílný. Takže ve zkratce řečeno nemám ráda, když někdo píše ve stylu: "Šel do koupelny a umyl si zuby, pak si učesal vlasy. Pak šel (šla) zpátky do ložnice a uvelebil se v posteli a usnul." Chybí tam myšlenka. Alespoň pro mě.
Námět. Ačkoliv jsem poměrně nenáročná a zkouším téměř všechno, pokud mě to alespoň trochu zaujme, námět je pro mě důležitý, a když mi na první pohled nesedne, musí se stát nějaký zázrak, abych se přemohla a alespoň to zkusila.

4. Keď máš depresie, čo ti pomáha dostať sa z nich von?
Psaní :) Opravdu je to jedna z věcí, které mi pomohou téměř vždycky, dávám do toho spoustu svých emocí a obrovské kusy sebe, pečlivě schované pod slovy. Proto je pro mě psaní záchranou od všeho zlého. Rozhodně je to ale také hudba, bez které nemohu žít a potřebuji jí. Když nepomůže ale nic z toho, vždycky je tu spánek.

5. Niečo, čo by si v živote chcela dokázať.
Co bych chtěla dokázat? Myslím, že není nic konkrétního, je to spousta malých snů, které bych si chtěla postupně plnit, jedním z nich je ale třeba vydání knihy. :)

6. Osobnosť, ktorá je tvojím vzorom/inšpiráciou.
Tohle je hodně těžká otázka. V podstatě nikoho takového nemám, stále jsem ve fázi hledání, ale pokud bych měla říct někoho, kdo mě inspiroval k tomu, abych psala, rozhodně bych jmenovala Syhrael. Ačkoliv jsem psala už nějakou dobu před čtením jejích děl, po přečtení Myrtilles pro mě přišel víceméně průlom, kdy jsem se psaní začala věnovat mnohem víc, čemuž napomohlo i to, že jsem si se Syhrael navázala kontakt.

7. Jedno slovo, ktoré Ťa najviac vystihuje.
Šílenec.

8. Mesto/štát, ktoré/ktorý by si chcela navštíviť?
Všechny. Vážně, není jen jedna zem, kterou bych chtěla navštívit, chtěla bych procestovat celý svět, je tolik krásných míst, kterých bych chtěla vidět. Mezi má největší přání teď ale rozhodně patří Paříž a Londýn. :)

9. Ktorý film si naposledy videla?
Momentálně mám puštěný Madagaskar. :D Pokud bych ale měla říct film, který nevidím alespoň po milionté, asi by to byla Terapie láskou. :)

10. Kniha, ktorú by si odporúčila svojim čitateľom?
To nechcete :D Ujíždím na klasice, ke které neodmyslitelně patří Dostojevský, Puškin, Remarque, jejichž díla jsem si opravdu užívala. Pokud chcete ale sáhnout po něčem z moderní literatury, doporučuji Cecilie Ahern, autorku P.S. Miluji Tě, Nicholase Sparkse (Poslední píseň, Milý Johne), a nebo Guillaume Musso, jehož díla jsou velmi dobře propracovaná. Oh a nesmím zapomenout na trilogii Hunger games, kterým jsem absolutně propadla. :)

Tak, seznam mých otázek je:
  1. Kdybys měl(a) možnost vrátit se na jedno jediné místo, kde jsi kdy byla, kam by to bylo? A proč?
  2. Co je tvým největším snem?
  3. Čeho si vážíš na svých přátelích?
  4. Kde se vidíš za pět let?
  5. Který z cizích jazyků máš nejradši?
  6. Co za seriál sleduješ nejraději?
  7. Jak vnímáš sociální sítě?
  8. Čeho nejvíc lituješ?
  9. Co považuješ za svojí největší přednost?
  10. Co je tvou nejšťastnější vzpomínkou?
Tak, a teď to horší, a to seznam lidí, kteří to musí vyplnit. Snad to dám dohromady. :D
 


Komentáře

1 Ch. | Web | 1. listopadu 2013 v 22:39 | Reagovat

TY SEŠ HAD :D

Toho jmenování si vážím, představa, že někoho inpiruji, je nejsladší na světě!

2 Diverse A. | Web | 1. listopadu 2013 v 23:59 | Reagovat

Když jsem si pročítala Tvé odpovědi, úplně jsem si v duchu říkala: ,,Ať na konci nejsem já, ať na konci nejsem já." :DDD

Mimochodem u otázky číslo dva se mi líbí Tvá odpověď, speciální tahle pasáž: ,,.... Ale nejvíc na tom mám asi ráda to, že si můžu stvořit svůj vlastní malý svět, ve kterém mohu žít, když se mi v realitě nelíbí. :)" Mám to úplně stejně.

3 Saline A. | E-mail | 2. listopadu 2013 v 10:17 | Reagovat

[1]: MUHAHAHA, já věděla, že to schytám :D
A věř, že určitě nejsem jediná, koho jsi inspirovala :*

[2]: :D :D Jsem had, jak řekla Chasmet. :D neuděláš nic :D
Děkuji, jsem ráda, že to máme stejně, protože tohle je právě ta věc, kterou bychom ze psaní měli pociťovat. :))

4 Katie | 2. listopadu 2013 v 11:38 | Reagovat

áá nee nebyla jsem tu, nevidla jsem nic neslyšela nic :D
A zlatoo?? Nemysli na minulost, stejně s ní nic neuděláš jen tě to bude trápit :) nemá to prostě cenu, vím že je to težké odseknout, ale beru nůžky a šmikáááááááááám !! )

5 Saline A. | E-mail | 2. listopadu 2013 v 14:28 | Reagovat

[4]: Já vím, že jo! :D Aspoň budeš mít co přidat na blog, když na něj prdíš :D
Já vím, že bych to takhle měla udělat, já jen... Fuu, je těžké tu minulost dát pryč, když mi jí vážně každý den někdo připomíná. Dělá se to hodně těžko.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.