Život ovlivněný společností

1. října 2013 v 2:26 | Saline A. |  myšlenkám dávám zelenou

Dnešní společnost je krutá, o čemž ví téměř každý. Ze všech stran časopisů se na nás dívají perfektní dívky, které mají udávat životní styl a směr, mají v nás povzbuzovat touhu být dokonalé, být jako ony. Hubené dívky nutí hubnout, silnější dívky nutí hroutit se kvůli tomu, že s největší pravděpodobností nebudou nikdy perfektní.


Jsem jednou z těch silnějších, plnoštíhlých dívek. Mám velké předpoklady k tloustnutí, ačkoliv dělám všechno pro to, aby se to nedělo. Jím tak akorát, rozhodně to nepřeháním a pokud to jde, vyhýbám se všem kalorickým bombám, co se jídla i pití týče. Cvičím. Nesedím pořád na zadku, ale hýbu se. Pokud to jde, všude chodím pěšky, i když bych kvůli tomu měla vyjít třeba o hodinu dřív z baráku. Ale i tak se mi nedaří zhubnout mé problémové partie.

Dokázala bych se s tím smířit. S tím, že nejsem dokonalá pro okolní svět, dokázala bych být sama se sebou spokojená, ač bych vídala nejrůznější štíhlé dívky v časopisech. Jsou neznámé, nemám je ve svém okolí. Jak se ale můžu smířit se svým tělem, když jdu ven (nebo si píšu) se svými kamarádkami, které jsou tak štíhlé, že by mohly z fleku fotit do podobných časopisů, ale stěžují si na to, že jsou "tlusté" a chytají se za centimetrové špíčky? Jak se tomu mám smát, když po nocích pláču nad tím, že i přes veškerou snahu se mi nedaří být jednou z těch hubených dívek?

Není to jednoduché. Vůbec není jednoduché žít v téhle době, která řiká, že pokud nemáte míry 90-60-90 nebo méně, nejste krásní, nejste zdraví a už vůbec nemůžete být šťastní. Není jednoduché žít teď, když z každé strany na vás křičí, že jste tlustí a nemáte právo být milováni. Není jednoduché žít, když ze všech stran přichází nějaká rána.
 


Komentáře

1 Katie | 1. října 2013 v 19:21 | Reagovat

Já tohle asi nemůžu uplně pochopit, ale tak nějak to chápu. Dnešní doba je zlá. Proto se i já snažím krotit a neříkám že jsem tlustá (to ani náhodou! :)) když cvičím tak spíš pro sebe, pro lepší kondičku :)
Kéž bych mohla mávnutím kouzelnýho proutku splnit všechny tvoje přání :) ale já tě mám ráda takovou jaká jsi abys věděla!! V dřívější době by holky jako jsem já nikdo nechtěl protože by nebyly podle parametrů "matek" a teď je to naprosto naopak.. a holky jsou nemocné kvůli chtíči dosáhnout zbytečný váhy. Vždyť i ty modelky jsou vyretušovaný.. všecko je dokonalý a pokud to tak není je to špatně.. dneska je to vážně hnus
Ale myslím si že to není dnešní dobou, v jiný době bylo zase něco jinýhy. Vždy se něco najde :)) bohužel

2 Saline A. | E-mail | Web | 1. října 2013 v 21:12 | Reagovat

[1]: Já vím, ty jsi jedna z těch dívek, které ví, že jsou hubené a chtějí si tu postavu jen tvarovat nebo pro tu kondičku. :)
Jsi zlatíčko, dkěuju ♥ U tebe se vážně nebojím ničeho, vím, že mě tak bereš a jsem ti za to vděčná. ♥

A máš pravdu, vždycky je to něco jiného. Bojím se, co bude v té další době, protože už teĎ je stovka důvodů, proč by se dívky (i chlapci) mohli hroutit. Opravdu bude vždycky něco...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.