5. den - Jak důležité je pro mě vzdělání

10. srpna 2013 v 10:32 | Saline A. |  30 dní
Kdybych tuhle otázku dostala před pár lety, zřejmě bych řekla, že je vzdělání k ničemu, že ho prostě jen chtějí v práci a nazdar.
Na střední jsem se v tomhle ohledu neuvěřitelně změnila, protože mi došlo, jak moc důležité pro nás vzdělání je. Spousta z nás si zpočátku ani neuvědomuje, jak skvělé je, že máme možnost studovat zadarmo, že si můžeme rozšířit obzory, naučit se jazyky a vzdělat se v různých oborech, které by se nám v životě mohly třeba hodit. Často nám to dochází až pozdě, když už se s tím nedá nic dělat.
Vzdělání by pro každého mělo být prioritou, dokud ještě studentem je. Ať už jste na základce, na střední nebo na výšce - učte se. Třeba je to poslední možnost, kdy se něčemu budete moct věnovat takhle do hloubky, tak si v tom najděte zalíbení, naučte se učit a snažte se, děláte to pro sebe. Nemusíte mít samé jedničky, pokud budete vědět, že i bez nich jste inteligentní a máte ponětí o životě.
Zase to ale se vzděláním nepřehánějte. Když budete mít titulů tolik, že budou delší než vaše jméno, pravděpodobně budete v životě absolutně nepoužitelní, a to také není dobré. :)
 


Komentáře

1 Katie vílka | 10. srpna 2013 v 12:08 | Reagovat

jojo súhlas :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.