15. den - V co věřím

20. srpna 2013 v 22:14 | Saline A. |  30 dní

Už odmalička mi jsou předčítány klasické disneyovské pohádky, ve kterých se vždy píše, že nikdy nemáte přestat věřit. Je to jedna z věcí, která by nás nikdy neměla opouštět, ačkoliv na to všichni čas od času zapomínáme. Ani já nejsem výjimkou, samozřejmě mám občas dny, kdy nevěřím na nic. Přesto ale většinou oplývám vírou v obrovské množství věcí. A lidí.


Nejdůležitějšími lidmi, ve které věřím a nikdy nepřestanu věřit, jsou má rodina a přátelé. Jsou to pro mě ti nejdůležitější lidé v mém životě, a přestože ne vždy jsou vztahy mezi námi ideální, nepřestávám věřit jim a v ně. Tito lidé jsou tu totiž pro nás, jsou tu od toho, abychom se měli s kým dělit o naše radosti i strasti, jsou tu pro nás a my pro ně. A někoho takového v životě potřebuje každý.

Další věcí, v kterou věřím, je láska. V hloubi duše jsem beznadějný romantik, i když v poslední době trochu zatrpklý. Stále ale věřím v lásku na celý život - představa, že pro nás byl stvořený někdo, se kterým budeme až do smrti, mě neuvěřitelně dojímá. Láska přijde ke každému z nás, ať už jí chceme, nechceme, čekáme nebo nečekáme. Najde si k nám cestu. A přestože si jí najde třeba víckrát a nevyjde to, ať už z jakéhokoliv způsobu - jednou, v ten pravý čas přijde ta, která vyjde.

Věříte v nadpřirozeno? Duchy? A strážné anděly? Protože já ano. Věřím, že kolem nás je spousta dobrých duší, které jsou tu pro nás a chrání nás, věřím na posmrtný život. Nevěřím, že bychom umřeli a najednou nic nebylo. Nikdo neví, co je dál, ale něco být přeci musí!

Osud. Osud je neuvěřitelně diskutabilní věc, spousta lidí razí názor, že osud je jen výmluva pro smolaře a podobné řeči, ale já v osud věřím. Stane se nám to, co je nám předurčeno - nezáleží, jestli se snažíte nebo ne. V každém případě se totiž stane to, co se přesně stát má. Život máme určitým způsobem nalajnovaný tak, abychom nakonec došli k tomu nejlepšímu možnému konci.

V co věříte vy? :)
 


Komentáře

1 Nila | Web | 21. srpna 2013 v 18:01 | Reagovat

Ahoj! Máš obrvoský talent! Přihlaš se do naší literární soutěže!
MMD-krásný blog :)

2 Áj em | Web | 21. srpna 2013 v 23:48 | Reagovat

Ahoj, hodně zvláštní. Ten osud... Já věřím v Boha a On pro nás chce tu nejlepší možnou cestu, to ano. Věřím, že když něco naplánuje, tak se to tak stane. Náhoda... to je prostě věc, na kterou svádíme věci, které se nám stanou. Ale fakt je, že si myslím, že máme možnost náš život ovlivnit. Jo, stopro jo. Činíme různá rozhodnutí. Každý den. A myslím, že můžeme ovlivnit více věcí, třeba rozhodneme se smát... a tím ovlívníme spoustu jiných lidí... a tak podobně. A můžeme to dál a dál posouvat... a tak ovlivníme věci, o kterých ani netušíme, ale přece máme tu možnost. A záleží na nás, jestli ji využijeme, nebo ne. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.