13. den - 5 věcí které mě dokážou naštvat

18. srpna 2013 v 20:01 | Saline A. |  30 dní

Jak jsem psala už v předešlých článcích, jsem cholerická a naštve mě spousta maličkostí, záleží na dni a náladě. Nicméně jsou věci, které mě naštvou vždy, a to i za té nejlepší nálady. Je jich jen pár, takže budu muset přemýšlet nad pěti, ale nějak to dohromady dáme. :))


1. NETOLERANCE - Bohužel, tohle je nejčastější problém, se kterým se ve svém okolí setkávám. Spousta lidí si neuvědomuje, že lidé se nerodí takovými, jací chtějí být, ale takoví, jací jsou a takové se i učí mít rádi. Jenže ani v našem 21. století to spousta lidí nechápe, proto je svět plný nenávisti k lidem, kteří za to vůbec nemohou. Co na tom, že je někdo gay, lesba, další má nějaký handicap, poslouchá Biebera nebo Metallicu? Naučte se, že i přes tohle všechno nakonec může být vaším nejlepší přítelem gay, který poslouchá Metallicu a je slepý. Zahoďte předsudky a mějte lidi rádi podle povahy, nesuďte, než poznáte.

2. NEDOCHVILNOST - Už odmala jsem člověk přesný, dokonce chodím vždy s předstihem (občas se stává, že jsem někde i o půl hodiny dřív), takže když má někdo zpoždění, rozpaluje mě to doběla, i když to na sobě třeba nedám znát. Copak je takový problém vyjít z domu o pět minut dřív, abyste přišli včas?! Neřeknu, když jedete třeba autem nebo autobusem, to je zpoždění hned, ale paneboženaučtesechoditvčasnebobuduzlá!

3. UBLIŽOVÁNÍ - Ať už lidem nebo zvířatům, prostě bych za to střílela. Všichni chcete světový mír, tak se podle toho kruci chovejte. Tím, že budete někde válčit asi těžko dosáhnete mírového jednání. A pokud ano, každý nevinný člověk, který kvůli tomu zemřel, není hrdina. Je to chudák. Nicméně je u toho výjimka - lidé, kteří se dopustili zločinu na někom jiném, třeba někoho zabili, ublížili dítěti nebo podobně -> to samé bych jim provedla.

4. NESPRAVEDLNOST - Vzhledem k tomu, že jsem na střední studovala mimo jiné i právo a měla jsem tak možnost navšívit nespočet soudních přelíčení, naživo jsem měla možnost vidět nehoráznou nespravedlnost, která cloumá naším právním systémem a téměř vždy jsem chodila domů neuvěřitelně rozhořčená a naštvaná na to, že je to vůbec možné. A to nemluvím o procesech, které se propíraly i veřejně. Každopádně, nejde jen o soudy, jde o nespravedlnost v čemkoli, jsou lidé, kteří si něco zaslouží, druzí zase ne, ale to je bohužel to samé dokola. Nicméně to neznamená, že mě to znovu a znovu nenaštve.

5. KDYŽ NĚKDO POCHOPÍ NĚCO JINAK, NEŽ TO JE - Stává se mi to skoro pořád. Jsem hodně komplikovaný člověk a mám problém, když musím volit slova, aby to nevyznělo třeba zle, protože málokdy myslím něco zle, a když ano, dám to patřičně najevo. Bohužel to ale druzí neberou na vědomí a často mě chápu úplně jinak, než jsem to myslela a vůbec si to nenechají vysvětlit, protože by to trvalo příliš dlouho. Je jen pár lidí, kteří mě chápou takovou, jaká jsem a za to je neuvěřitelně obdivuji, protože to muselo dát spoustu síly. A ti ostatní... No, musím doufat, že mě třeba někdy pochopí ;)

No, nakonec to bylo poměrně jednoduché. Ještě mám spoustu dalších věcí, například když češi neznají pravopis (ani já nejsem neomylná, nikdy mi nešla velká písmena u názvů a tak), cholerismus, pitomci za volantem, borci co sežrali všechnu moudrost světa a mohla bych pokračovat dál. Jsem prostě vzteklý člověk. ;)
 


Komentáře

1 nika | 19. srpna 2013 v 14:09 | Reagovat

Toto mi veľmi pripomína samu seba. :D

2 Saline A. | E-mail | Web | 19. srpna 2013 v 18:16 | Reagovat

[1]: Oh, hned se cítím o kousek méně divně! :D

3 nika | 19. srpna 2013 v 21:12 | Reagovat

:-) Vystihla  si to uplne presne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.