Nicholas Sparks: Talisman

30. listopadu 2011 v 15:32 | Saline A. |  doporučuji

Logan Thibault je bývalý voják, který se po vzoru svého otce dal k mariňákům. Celý život se mu dařilo ve všech oborech, i ve válce. Bojoval ve Vietnamu, Grenadě, Panamě i Bosně. V roce 2003 ho poslali do Kuvajtu, kde jednou při ranním běhu po pláži našel fotografii dívky s nápisem na tričku: "štěstí, to jsem já". Když se o fotografii nikdo nepřihlásil, na radu přítele Viktora si ji nechal. Od té doby mu přináší štěstí - přežil jedenáct bombových útoků. Protože většina jeho přátel umírá, ostatní vojáci se mu začnou vyhýbat ze strachu, že by je potkal stejný osud.
Po návratu z války se Logan snaží dívku z fotografie najít, aby jí poděkoval za ochranu. Vydá se pěšky přes celou zemi a doprovází ho vlčák Zoro.


Onu dívku najde až v Hamptonu. Jmenuje se Elizabeth a je místní učitelka, žijící se synem Benem a babičkou Nanou. Život jim ztrpčuje žárlivý bývalý manžel Keith Clayton.
Aby byl Thibault Elizabeth blíž, začne pracovat Nanině psinci, tudíž se postupně blíže seznamují, ale skutečnost o talismanu zůstává stále utajena.
Když po jednom z víkendů, kdy byl Ben u svého otce, ho Keith přiváží domů a všimne si, že mezi Elizabeth a Thibaultem cosi probíhá a začne být hrubý na svou exmanželku, což Thibaulta rozčílilo a Keithe společně se Zorem vyprovodili. Keith se ale nevzdává a spřádá plány na pomstu.
Mezitím se Elizabeth a Thibault dále sbližují, až spolu po jednom z večerů stráví společnou noc. Tu noc ale stál před Thibaultovým domem Keith a celý večer sledoval, co se děje. Když mu došlo, že Elizabeth spala s Thibaultem, počkal si, až ráno odjeli do práce a do domu se vloupal.
Thibault jako bývalý voják poznal, že věci v jeho domě jsou na jiném místě a netrvalo dlouho, aby zjistil, že osoba, jež se mu vloupala do domu, byl Keith, což opatrně oznámil i Elizabeth. Po pár dnech zašel za Keithem, aby si to s ním vyříkal, a důrazně ho upozornil, že si nepřeje, aby se jim ještě někdy pletl do života.
Když jedno deštivé odpoledne Ben ukazuje Thibaultovi jeho tajnou skrýš na stromě za řekou, Thibault si všimne nestability mostu a po krátké úvaze se rozhodne dát fotografii Benovi, aby byl v bezpečí.
Jednoho školního dne, když Severní Karolínou řádily přívalové deště, přišel za Elizabeth do školy Keith, aby si s ní promluvil, a ledabyle se zmíní o talismanu, o kterém se náhodou dozvěděl v hostinci. Elizabeth okamžitě sedla do auta a vydala se na cestu za Thibaultem. Ten jí nakonec přiznal pravdu, ale Elizabeth byla rozčílená, že jí lhal, až ho nakonec vyhodila.
Druhý den se Thibault začal balit s tím, že odejde, ale než stačil vyjít ze dveří, objevila se u něj Elizabeth, aby si nechala všechno rozumně vysvětlit a nakonec mu odpustila. Celou událost znovu sledoval Keith, proto hned poté, co Elizabeth odjela zpět domů, vyrazil rozzuřeně za ní.
V tu dobu zrovna venčil Thibault Zora a všiml si nových stop pneumatik u lesa, z čehož si odvodil, že nikdo jiný než Keith tam být nemohl a rychle se rozeběhl směrem k Elizabethinu domu.
Zatímco byl Thibault na cestě, u Elizabeth probíhala hádka mezi ní a Keithem, což celé slyšel Ben a vystrašeně vyběhl do deště. To vyděsilo už i Keithe, proto se společně s Elizabeth rozběhli Bena hledat. V tu chvíli akorát dorazil Thibault, který okamžitě věděl, že Ben utekl do svého úkrytu, tak se tam vydal s Keithem v patách. Když Keith přebíhal přes můstek přes rozbouřenou řeku, prohnilá prkna se pod ním prolomila a on se zřítil do vody, na poslední chvíli se stačil zachytit lana. Thibault neváhal a skočil pro něj, zatímco Zoro vytáhl Bena.

Můj názor: Vzhledem k tomu, že Nicholas Sparks patří k mým nejoblíbenějším autorům, kniha Talisman se stala mou oblíbenou po pár prvních stránkách. Je napsána tak, že vás okamžitě strhne do děje a nepustí vás až do úplného konce, přičemž i poté chcete vědět, jak to bylo dál.
 


Komentáře

1 Fee | Web | 30. listopadu 2011 v 16:55 | Reagovat

Já bohužel Sparkse opravdu ne-e, tak alespoň pochválím ten spanilej přebal. :)

2 Saline A. | E-mail | Web | 30. listopadu 2011 v 18:00 | Reagovat

[1]: Já vím, já vím, ty antiromantiku. :D

3 celebrites19 | 10. dubna 2014 v 17:59 | Reagovat

Prosím o vyplnění mého dotazníku o Nicholasovi Sparksovi, potřebuji jej k ročníkové práci
http://www.survio.com/survey/d/Z9L5F7J0T4H3D1T7P děkuji předem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.