I look so good without you

13. srpna 2011 v 20:48 | Saline A. |  myšlenkám dávám zelenou


Když jsem byla ve čtvrtek v Praze, měla jsem dvě hodiny času, tak jsem psala a nechci, aby to jen tak trčelo v sešitu, tak vám to zveřejním ;)

620
Pomalu probouzející se město pražské působí věru kouzelně, a to nejen kvůli horkému latté v mé prochladlé ruce. Lidé běžící po schodech, aby stihli vlak metra, který jede za pět minut znovu. Lidé narychlo kupující svačiny v menším pekařství na rohu. Voják s jizvou přes půl hlavy klidně našlapující, dávaje na vědomí, že jeho už nic nerozhází. Desítky ospalých lidí se pomalu, ale jistě mění ve stovky a později možná v tisíce. Všichni spěchají, každá tvář je úplně jiná, ale přesto mají něco společného - nikdo z nich se neusmívá. Kdo za to může? Kdo si vůbec dovolil vymazat úsměv z naší tváře? A kdo z těch lidí má vůbec chuť a čas se dívat kolem sebe?


629
Po devíti minutách rozhlížení se, se objevil první postarší muž spontánně se usmívající. Viděla jsem první úsměv dnešního rána a nutno uznat, že byl okouzlující. Ne snad proto, že by ten muž byl pohledný, nýbrž proto, že se prostě usmíval.
Zem se pod mýma nohama zachvěla s další přijíždějící vlakovou soupravou vlaků a malinké pekařství, v němž se ocitám, se začíná plnit dalšími lidmi ženoucímí se za úspěchy, přičemž opomínají běžné radosti všedních dnů.
Kelímek s Latté se už stačil seznámit s mým leskem na rty, stejně jako prodavačky si stihly uvědomit, že tu s nimi nějakou dobu zůstanu, přičemž důvod si mohou jen domýšlet. Všichni lidé, kteří projdou kolem mě zvědavě nahlížejí do mého notesu, hledají něco, co by změnilo zaběhnutou rutinu.

638
V Ječmínku je matka se zhruba dvacetiletým synem, radostně se dohadují o druhu jejich snídaně, což vyvolává úsměv u všech přihlížejících. Zároveň už nejsem sama, kdo se rozhodl posadit se ke své kávě, a proto spolu se dvěma dalšími muži čekáme, všichni spolu a zároveň sami.

645
Vůně čerstvého pečiva je na okamžik rozptýlena vůní čerstvě nařezaných květin, které přivezli do protějšího stánku. Růže zpívající všemi odstíny vůní by jen stěží mohl někdo přehlédnout, ale nikdo se k nim neskloní a neřekne: "Dejte mi jich pár, ať je den hezčí". Prostě pokračují dál ve své chůzi, peníze schovávaje na lepší příležitost nebo životu důležitější věci. Kdo by se jim ale divil? Já tedy ne... Zoufalá doma žádá zoufalé činy

---

No, nečekala jsem, že je to tak dlouhé, tak zbytek čtvrtku a pátek jen shrnu. Ve čtvrtek jsem se sešla s Nikolkou, a později ještě s dalšími dvěma Nikolkami, se kterými jsme ale moc dlouho nepobyly a už jsme se zase rozcházely, protože jsme měly jiné plány. My s Nikolkou zašly do Claire's a později rovnou do kina, které jsme stihly jen tak tak, v Claire's jsme se "trochu" zdržely. ;D Byl to krásný den, ale trochu dlouhý vzhledem k mému vstávání v pět. :D

V pátek jsem se sešla s Terezkou za účelem nákupů, prošly jsme všechny důležité krámy, dostala jsme k narozeninám hrneček ze Starbucks (!!! ♥), byla tam moc příjemná obsluha - na kelímek mi ke jménu nakreslili krásného smajlíka, tak jsem si z toho udělala stojánek na tužky, abych měla příjemnou vzpomínku, přičemž už budu chodit do Starbucks jen na Václavák. :D (Ti chlapci byli vážně hezcí a milí!!) Různě jsme s Terezkou cestovaly a tak, ale já jsem za krásný den zaplatila tím, že jsem chytila asi nějaký zánět v nejhloupějších místech a v pondělí si musím zajít na gynekologii, s tímhle si nechci zahrávat. =X Takže jsem teď ze všeho otrávená, ale zároveň mám strach, co mi doktor řekne, tak držte palce. ;)
Končím článek, je dlouhý a nikdo ho nebude číst a já vás ani nemůžu uplatit na fotky, protože žádné nejsou. Třeba příště ;D

xoxo
Saline A.
 


Komentáře

1 Shadow. | Web | 14. srpna 2011 v 14:49 | Reagovat

Proč je ta Praha tak úžasná?! :D
Ať Ti ta gynekologie dopadne dobře.
A ve Starbucksu jsou snad všude po Praze moc milí. Já bych to nejspíš nevydržela se celý den usmívat a usmívat. O:)

2 Saline A. | E-mail | Web | 14. srpna 2011 v 18:24 | Reagovat

[1]: Protože Praha je prostě Praha. :DD
Na gynekologii nakonec nejdu, díky dobrým bylinkovým čajům se mi všechno srovnala, ale děkuji! :))
Ne, všude ne. :D V Dejvicích jsou fajn, ale nejsou zas tak moc milí. :D A já myslím, že když je fajn kolektiv i v práci, že pak už je maličkost usmívat se i na zákazníky. ;)

3 LoveShy | Web | 16. srpna 2011 v 0:30 | Reagovat

Ráda jsem tě poznala..ačkoli to bylo jen pár minutek :). A také držím palce s doktorem!

4 Trista | 16. srpna 2011 v 19:41 | Reagovat

Jak, že nikdo to nebude číst?...Jsem tady a přečetla jsem..a to jak sis zapisovala do sešitu u kávy, to bylo hezký...já bych si taky někdy něco u kafe, nebo jen tak na zastávce zapsala..ale má to háček..já sebou nenosím sešit a tužku...ne, že bych nechtěla, ale buď není místo v kabelce, protože je moc malá...nebo si ho zapomenu vzít...no, jsem to ja ale tvůrčí duše...kdysi jsem sešit sebou mívala vždycky..a teď nic
Každopádně si měla hezký dva dny...a doufám, že u doktora vše dopadlo dobře :P

5 Saline A. | 17. srpna 2011 v 8:47 | Reagovat

[3]: Příště se určitě sejdeme na dýl! :)) a děkuji, nakonec ho ani nebylo třeba. :)

[4]: Ty jo, já bez sešitu a tužky nechodila ani do práce. :DD A když už náhodou, pořád existuje mobil, že jo, takže... :D Vždycky se něco na psaní dá najít. ;)

6 Trista | 18. srpna 2011 v 15:32 | Reagovat

[5]: U tebe vidím, že se dá...já bych někdy taky psala, ale když nemám sešit...no uznej :D nejde to :D...prostě jsem trochu máchlá, že si ho nenosím sebou, nebo pořád zapomínám...no...a někdy ráda píšu jenom do wordu..nechápu se :D

7 Saline A. | 18. srpna 2011 v 22:32 | Reagovat

[6]: Piš do mobilu! :D Nebo na kapesníky, na ty se dá taky dobře psát. :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.