Salón de Té 9.

17. srpna 2009 v 12:14 | Saline A. & Mizuki-chan |  Salón de Té
(z pohledu Daniela)

Gay, gay, gay, gay, gay! Tiše jsem si to slovíčko prozpěvoval až domů. Já tomu nemůžu uvěřit!On je...teplej! Mám chuť se teď a tady na ulici rozesmát bláznivým smíchem psychopata a křičet že on, tanečník Alex Bastien je gay! GAY! G-A-Y! Skloňuji to slovíčko v několika pádech, a v různých melodiích si jej hvízdám pod nosem. Před brankou našeho domečku si radostně poskočím a klíčem zavěšeným na zlaté šňůrce u krku si odemknu velký zámek. S úsměvem otřu neviditelnou vrstvičku prachu z domovní cedulky s příjmením Arcanni a na svazku klíčů hledám klíč od domovních dveří.Vkročím do předsíně a sundávám si boty.Pohodím si na rameni tašku aby mi nepřekážela. Z tašky se ozve tiché cinkání a zároveň žalostné zakňučení. Krve by se ve mně v tu chvíli nedořezal! Opatrně nadzdvihnu záklopku tašky a z velké hlavní kapsy na mě poulí své oranžové očiska mourovaté kotě s rolničkou na krku. "Mio!" vyhrknu překvapením a vezmu micinu do dlaní. Je to ona. Na obojku s rolničkou má stříbrnou nití vyšitý ozdobný nápis MIA. No jo...Ale co teď s micinou? Alex bydlí přes celé město,než bych tam došel, byla by už tma a jít přes celé město s kníkajícím tvorečkem...No považte sami, žádná zábava by to nebyla.

Něžně k sobě k sobě kočičandu přitulím a oparně, abych ji ze sebe neshodil, si sundávám mikinu. Tašku pověsím na věšák a s kotětem na hrudi cupitám do obýváku. "Srdíčko moje! Kdepak jsi se nám toulal?" šveholí maminka už na chodbě a řítí se ke mně. Srdíčko. Nesnáším když mi říká srdíčko! "Byl jsem s kamarádem mami. A tohle je..no tohle je jeho malá kamarádka, jmenuje se Mia, hned zítra mu ji musím vrátit, připletla se ke mně náhodou když jsme se loučili..." vyhrknu rychle když moje mamča sjede pohledem z náplasti na mém obličeji k malému klubíčku v mé náruči.

"S kamarádem? To jako s chlapcem? A jsi si jistý že je to jen kamarád? Není to něco víc?" vyzvídá maminka. Neodpovím, jen jí předám kotě do náruče a sundávám si hnědé tričko s oranžovou včeličkou. "A už máš chlapce?" chrlí na mě maminka znovu. "Mami...dám ti každý den pětikorunu za to když tuhle větu neřekneš!" zasměju se a znovu vezmu kotě do náruče. V pokoji malou položím na postel a zpod postele vylovím velkou lepenkovou krabici polepenou různými srdíčky,květinkami a motýlky. Vysypu všechny věci na podlahu, jsou to staré fotoalba a upomínkové předměty jako náramek, jedna ponožka s bambulkou a klíčenky. Měkkým polštářkem krabici vystelu a kotě do ní uložím. "Hezky lež, já ti zatím připravím něco dobrého do bříška. Co bys řekla na těstoviny zalité smetanovou omáčkou s kuřecím masíčkem?" směju se a spíš než pro Miu to říkám svému bříšku. Hromově mi v něm zakručí a já to beru jako souhlas.

V kuchyni tancuji po linoleu a chystám večeři. Těstoviny vrtulky už se vaří, omáčka je připravená, masíčko do zlatova osmažené na pánvi už se jen těší až jej skamarádím se zbylými přísadami! Když byly těstoviny hotové, dal jsem je do tří talířů a jedné maličké mističky. Posypat kousíčky masíčka a zalít omáčkou. Vařit mě hrozně baví, recepty si vymýšlím sám a hlavní degustátory mých děl jsou mamka s tátou. Občas na vlastní riziko.

"Co to tady tak voní Danny?" to vstoupil do kuchyně táta a hned nahlíží do hrnce. "Máš už na stole..zavoláš mamku? Já dojdu pro Miu.." Přímo se řítím chodbičkou mezi pokoji. Zabrzdím před mými dveřmi a potichu zmáčknu kliku. Mia se mi okamžitě otírá o kotníky. "Mám pro tebe dobrůtku, moc jsem to nekořenil aby to vašemu vznešenému bříšku neublížilo." šeptám kotěti do ouška a postavím ho k mističce s těstovinami, masíčkem a omáčkou. Pak si přisednu ke stolu u něhož sedí i moji rodiče a pustím se do jídla.

"Teda srdíčko to je úžasné! Ta omáčka je naprosto skvělá! Z tebe jednou bude světově známý šéfkuchař! Už to vidím, budeš ve všech časopisech o vaření, na titulcích časopisů pro ženy a budeš mít svůj pořad…něco jako Tisíc a jeden recept šéfkuchaře Arcanniho!"prozpěvuje mamča a laškovně mě štípe do tváře. Nechávám ji ještě nějakou tu chvíli rozjímat v podobném duchu než konečně usoudím, že je čas sklidit nádobí ze stolu. Micině vymyji mističku a napustím jí do ní vlažné mlíčko. Pak sklidím mezitím odkapané nádobí co mamka umyla a s kotětem a mističkou jdu do svého pokojíčku. Mističku dám Mie na zem a položím ji do krabice. "Zítra tě vrátím pánečkovi..Do té doby dobrou noc.."

…..

Někdy uprostřed noci se malé kotě jménem Mia schoulilo u chlapcova boku a tiše zapředlo,jakoby snad říkalo "S tebou je mi taky dobře…"
…..
 


Komentáře

1 Ariwa | 28. května 2012 v 13:05 | Reagovat

Tak.. sladký díl se smetanou.. mmmmm~ mňau.

2 vivien.lo | 6. července 2012 v 17:01 | Reagovat

jsem zvedava co tomu rekne Alex,skvela kapca diky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.