Salón de Té 8.

17. srpna 2009 v 12:13 | Saline A. & Mizuki-chan |  Salón de Té
"Ehm… Proč mě tvoje kočička nemá ráda?" Trošku zklamaně jsem se od něj odtáhl, ale zároveň se s úsměvem otočil k Mie. Napřáhl jsem k ní ruce a ona mi spokojeně skočila do náručí. Olízla mi krk a tiše zavrněla.

"Je příliš rozmazlená, než aby měla ráda ještě někoho jiného, než mě. Viď Mio?" Podrbal jsem ji na čumáčku a rozesmál se pohledu, který vrhla na Dana.

"Nikomu by neublížila," pohled jsem stočil k jeho lícím " i když.. Možná trošku žárlí."

"Žárlí? A proč žárlí?" Trošku vyjeveně se koukal střídavě ze mě na Miu.


"Protože zná mě a mé chování lépe, než kdokoli jiný." Usmál jsem se a Miu vrátil zpět do jejího pelíšku.

Možná jsem radši neměl nic říkat, Daniel se na mě dívá ještě více vyjeveným pohledem, než když jsem mu řekl, že Mia žárlí. Možná jsem řekl trochu moc.

"No, neřešme to," usmál jsem se a zamaskoval rozpaky tím, že jsem se zadíval na fotografie.

"To jsi ty, na těch fotografiích?" Vstal Dan a prstem jemně přejel po lesklém materiálu.

"Ano. Fotilo se to někdy minulý rok, nebo kdy. Chtělo se to použít na nějaké propagační materiály, nevím jak to nakonec dopadlo. Ale každopádně tyhle dvě fotografie jsem si nechal, aby zaplnily do té doby prázdné zdi. Když jsem je pověsil na tohle místo, měl jsem pocit, jako kdyby přesně zapadly. Víš? Jako kdybych si to prázdné místo nechával přímo na ně." Překvapeně se na mě zadíval a najednou se pousmál.

"A to si nikdy nepřemýšlel, že by sis sem třeba dal fotografie s nějakou přítelkyní?"

"S přítelkyní? A co bych s ní asi tak dělal?" divoce jsem se rozesmál "Jsem homosexuál."

Pusa mu spadla až někam ke kolenům a pomalu se vracel zpátky do svého křesla. Nebyl by to ovšem on, kdyby se nějak nezranil. Byl tak strnulý, že si málem ukopl palec.

"Sedni si a chvíli s tou nohou nehýbej, ono to přejde." Doporučil jsem mu a potichu se pochechtával.

"Ty.. Ty.. Ty..." Zasekl se.

"Ano, já," rozesmál jsem se nahlas.

"Ty jsi gay?!" Vypadlo z něj vyděšeně a já lehce pokýval hlavou. Začal se neuvěřitelně, nekontrolovaně, smát. Díval jsem se na něj jak na blázna, zatímco mezi hlasitým hýkáním stále opakoval, že jsem gay.

No, on asi vážně není normální.

Když se začal pomalu uklidňovat, vstal jsem a šel odložit hrnek od čaje do myčky. Nalil jsem Mie mléko do mističky a zamlaskal na ni, aby se šla napít. Hbitě seskočila z domečku a vyběhla směrem k misce. Vděčně se mi otřela o nohu a začala pít.

"Já, ehm... Promiň. Trochu jsem se neovládl. Já nečekal, že bys mohl být gay."

"A pročpak?"

"Nevím, nepřišlo mi, že bys mohl být. Prostě jsem to nečekal. Protože... No, protože já jsem taky gay." Tváře mu zčervenaly a on sklopil hlavu.

"A ty se za to snad stydíš?"

"Ne, to ne!" Hbitě hlavu zase zvedl. "Jen nejsem zvyklý to o sobě vykládat."

"Aha," protáhl jsem to a azdíval se mu do očí. Sklopil pohled a pak se zadíval k hodinám.

"Asi bych měl jít, táta s mámou na mě určitě čekají. Celý den jsem se neukázal doma, tak aby neměli strach..."

"Chceš odvézt?" Navrhl jsem jednu z možností, která se nabízela.

"Ne, ne. Já se projdu. Tak, děkuju za čaj a .. Za hezký večer. Tak ahoj." Zamával a pak už jsem viděla jen jeho záda mizící ve dveřích. Zakroutil jsem hlavou a misku po Mie šoupnul do myčky spolu s hrnkem po Danielovi. Zapnul jsem ji a šel do sprchy. Dnes byl velmi dlouhý den.

 


Komentáře

1 Ariwa | 28. května 2012 v 13:01 | Reagovat

Je docela zvláštní, že nikdo není ochoten komentovat tento cyklus. Určitě ho již hodně lidí přečetlo, ale komentář žádný. To jsou tedy šmoulové. Omlouvám se, že nekomentuji každou kapitolu, ale nechce se mi pořád opakovat. Jen někdy přihodím něco nového. Ehm.. :)

2 Saline A. | E-mail | Web | 28. května 2012 v 17:19 | Reagovat

[1]: Jsi zlatíčko! Ona tahle povídka už je celkem stará a já jí zveřejňovala prvně na svém předchozím blogu a tady už si k ní nikdo cestu nenašel... :)

3 vivien.lo | 6. července 2012 v 16:57 | Reagovat

jak pise Ariwa nechce se opakovat coz ja delam neustale a omlouvam se ale asi mam malou slovni zasobu a tedy doufam ze se neurazite,jinak skvela kapca a dekuji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.