Láska

16. srpna 2009 v 22:41 | Saline A. |  myšlenkám dávám zelenou
Láska. Po kůži se mi prohání husí kůže, zatímco si to slovo opakuji. Proč? Láska. Vždyť je to tak běžné slovo. Slýcháváme ho na každém kroku při cestě po městě. Slýcháváme ho každý den od tisíců lidí. A přesto, když ho vyslovíme my, má zcela jiný význam.
Láska. Kdysi jsem jí poznala v tom pravém slova smyslu. Tělem mi projel elektrický proud pokaždé, když jsem si vzpomněla na toho člověka, se kterým se tak krásně mlčelo. Mlčeli jsme a zároveň říkali tisíce věcí. Mlčeli jsme a zároveň jsme vedli sáhodlouhou konverzaci. Mlčeli jsme a ani jednomu to nevadilo.
Láska. Tak by mě zajímalo. Všude se říká, že láska umí krásně lhát. V čem? Řekněte mi, v čem. Také by mě zajímalo... Jak rozeznáme lásku od klamného pocitu? Cítíme doopravdy lásku, nebo jen pocit, velmi podobný lásce?
Láska. Pozná se podle ,,bolesti" břicha? Nebo podle třesotu rukou, zatímco svou drahou polovičku hladíte po tváři? Či podle toho, že chcete být stále s tím druhým? Nebo snad podle myšlenek, točících se stále jen okolo něj?
Láska. Existuje vůbec láska bez chyb a lží?

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.